Detta är resultaten från Storsjöcupen 2019. Se de senaste resultaten från Storsjöcupen 2020 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Lagnamn Klass
Aasguten IL Pojkar 13
Aasguten IL Flickor 12
Aasguten IL Flickor 13
Aasguten IL Flickor 14
Argentina C.E.F 18 Tucuman Pojkar 14
Arosstadens IS Paratrophy G1
Astor FK Pojkar 13
Astor FK Pojkar 13
Astor FK Pojkar 13
Astor FK Tigers Flickor 13
Astor FK Flickor 13
Barkarö SK Blå Pojkar 12
Barkarö SK Röd Pojkar 12
Beitstad/Kvam Pojkar 15
Beitstad/Kvam Pojkar 16
Beitstad FK Flickor 12
Beitstad FK Flickor 15
Bergs IK Pojkar 12
Bergs IK Flickor 12
Bergs IK Flickor 16
BK Häcken Gul Pojkar 12
BK Häcken Svart Pojkar 12
Brekken IL Pojkar 15
Brumunddal Fotball Flickor 14
Brunflo FK Pojkar 11
Brunflo FK Pojkar 12
Brunflo FK Pojkar 12
Brunflo FK Pojkar 13
Brunflo FK Pojkar 13
Brunflo FK Flickor 11
Brunflo FK Flickor 11
Brunflo FK Flickor 12
Brunflo FK Flickor 13
Brunflo FK Flickor 15
Brönnöysund Pojkar 13
Brönnöysund Pojkar 14
Brönnöysund Flickor 13
Buvik IL Pojkar 13
Buvik IL Pojkar 16
Buvik IL Pojkar 16
Byafossen/Steinkjer Flickor 13
Byafossen IL Pojkar 11
Byafossen IL Pojkar 12
Byafossen IL Pojkar 13
Byneset IL Pojkar 14
Byneset IL Pojkar 14
Byneset IL Pojkar 16
Byneset IL Flickor 12
Byneset IL/Leinstrand IL Flickor 12
Byåsen IL Pojkar 14
Byåsen IL Pojkar 14
Byåsen IL Flickor 14
Charlottenlund Pojkar 15
Charlottenlund SK Pojkar 11
Charlottenlund SK Pojkar 12
Charlottenlund SK Pojkar 12
Charlottenlund SK Pojkar 12
Charlottenlund SK Pojkar 12
Charlottenlund SK Pojkar 13
Charlottenlund SK Pojkar 13
Charlottenlund SK Pojkar 14
Charlottenlund SK Pojkar 14
Charlottenlund SK Flickor 13
Charlottenlund SK Flickor 13
Charlottenlund SK Flickor 14
Charlottenlund SK Flickor 14
Egge/Namdalseid Pojkar 12
Egge/Namdalseid Pojkar 12
Egge IL Pojkar 11
Egge IL Pojkar 13
Egge IL Pojkar 14
Egge IL Pojkar 14
Egge IL Pojkar 15
Egge IL Flickor 12
Egge IL Flickor 13
Egge IL Flickor 14
Egge IL Flickor 14
Egge IL/Sparbu IL Flickor 16
Ersboda SK Flickor 16
FK Bodö Glimt Pojkar 13
FK Fosen Pojkar 12
FK Fosen Pojkar 13
FK Fosen Pojkar 14
FK Fosen Flickor 12
FK Fosen Flickor 14
FK Fosen/RIL Pojkar 15
Flatås IL Flickor 14
Flatås IL Flickor 16
Florö Fotball Pojkar 15
Florö Fotball Pojkar 16
Fram / Remyra Flickor 15
Frei/Dahle/Nordlandet Flickor 15
Frösö IF Vit Pojkar 11
Frösö IF Blå Pojkar 11
Frösö IF Svart Pojkar 11
Frösö IF Pojkar 12
Frösö IF Pojkar 12
Frösö IF Pojkar 12
Frösö IF Rosa Pojkar 13
Frösö IF Svart Pojkar 13
Frösö IF Rosa Pojkar 14
Frösö IF Svart Pojkar 14
Frösö IF Pojkar 16
Frösö IF Flickor 11
Frösö IF Flickor 12
Frösö IF Flickor 13
Frösö IF Flickor 14
Frösö IF Flickor 15
Frösö IF Flickor 16
GIF Sundsvall Paratrophy G1
GIF Sundsvall Paratrophy G2
Gimse IL Flickor 14
Grand IK Pojkar 15
Grong IL Pojkar 16
Grong IL Flickor 13
Grong IL Flickor 15
Grong IL/Overhalla Pojkar 13
Gullvikmoen/Namsos/Namdalseid. Pojkar 14
Gullvikmoen IL Pojkar 13
Gullvikmoen IL Flickor 13
Gullvikmoen IL Flickor 13
Gullvikmoen IL Flickor 15
Hegra IL Pojkar 14
Heimdal FK Pojkar 14
Heimdal FK Pojkar 14
Heimdal FK Flickor 13
Hitra FK Pojkar 13
Hitra FK Pojkar 14
Hitra FK Pojkar 15
Hitra FK Pojkar 16
Hitra FK Flickor 13
Hommelvik IL Pojkar 11
Hommelvik IL Pojkar 13
Hommelvik IL Pojkar 13
Hommelvik IL Pojkar 14
Hommelvik IL Pojkar 16
Hommelvik IL Guts 1 Paratrophy G1
Hommelvik IL Guts 2 Paratrophy G2
Hommelvik IL Flickor 11
Hommelvik IL Flickor 12
Hommelvik IL Flickor 12
Hommelvik IL Flickor 13
Hommelvik IL Flickor 14
Hommelvik IL Flickor 15
Härnösands SK Flickor 12
IFK Lit Pojkar 11
IFK Strömsund Pojkar 11
IFK Strömsund Flickor 15
IFK Östersund Lugnvik Pojkar 11
IFK Östersund P08 City Pojkar 11
IFK Östersund City Röd Pojkar 12
IFK Östersund City Vit Pojkar 12
IFK Östersund Lugnvik Pojkar 12
IFK Östersund Pojkar 12
IFK Östersund Röd Pojkar 13
IFK Östersund Röd Pojkar 14
IFK Östersund Pojkar 15
IFK Östersund Paratrophy G2
IFK Östersund Flickor 11
IFK Östersund Flickor 12
IFK Östersund Flickor 13
IFK Östersund Flickor 14
IFK Östersund Flickor 16
IFK Östersund/IFK U Pojkar 16
IFK Östersund F/N 1 Pojkar 11
IFK Östersund F/N 2 Pojkar 11
IFK Östersund U-16 Pojkar 16
IK Sätra Paratrophy G1
IK Sätra Paratrophy G2
IL Fram Pojkar 12
IL Fram Pojkar 13
IL Fram Flickor 12
IL Fram Flickor 12
IL Fram Flickor 13
IL Fram Flickor 14
Inderöy IL Pojkar 12
Inderöy IL Pojkar 13
Inderöy IL Pojkar 13
Inderöy IL Pojkar 14
Inderöy IL Pojkar 15
Inderöy IL Pojkar 16
Inderöy IL Flickor 13
Inderöy IL Flickor 15
Islingby IK Flickor 13
Jarlabergs IF Flickor 12
Kattem IL Pojkar 12
Kattem IL Pojkar 12
Kattem IL Pojkar 13
Kattem IL Pojkar 13
Kattem IL Pojkar 14
Kattem IL Pojkar 15
Kattem IL Pojkar 16
Kattem IL Flickor 12
Kattem IL Flickor 13
Kattem IL Flickor 14
Kil/Hemne Pojkar 13
Kil/Hemne Pojkar 14
Kil/Hemne Flickor 15
Kil / Hemne Flickor 13
Klebu IL Pojkar 16
Krokom Dvärsätts IF Pojkar 11
Krokom Dvärsätts IF Pojkar 12
Krokom Dvärsätts IF P06 Pojkar 13
Krokom Dvärsätts IF Pojkar 14
Krokom Dvärsätts IF Flickor 13
Krokom Dvärsätts IF Flickor 15
Leinstrand IL fotball Pojkar 12
Leksdal / Vuku IL Pojkar 12
Leksvik IL Pojkar 13
Leksvik IL Pojkar 14
Leksvik IL Pojkar 16
Leksvik IL Flickor 15
Levanger FK Pojkar 16
Lierne IL Pojkar 12
Lierne IL Pojkar 12
Lierne IL Pojkar 14
Lierne IL Pojkar 16
Lierne IL Flickor 13
Lierne IL Flickor 16
Lånke IL Pojkar 11
Lånke IL Pojkar 12
Lånke IL Pojkar 12
Lånke IL Pojkar 13
Lånke IL Pojkar 14
Lånke IL Pojkar 15
Lånke IL Pojkar 16
Lånke IL Flickor 12
Lånke IL Flickor 13
Lånke IL Flickor 16
Malvik IL White Pojkar 13
Malvik IL Black Pojkar 13
Malvik IL Pojkar 14
Meldal FK Pojkar 13
Meldal FK Pojkar 14
Meldal FK Pojkar 16
Meldal FK Flickor 15
Melhus IL Flickor 15
Mexico Intercups Pojkar 12
Mexico Intercups Pojkar 13
Mexico Intercups Pojkar 14
Mexico Intercups Pojkar 14
Myssjö/Berg Flickor 14
Mörsil/Järpen/Åre Flickor 16
Namdalseid IL Flickor 11
Namdalseid IL Flickor 13
Namsos IL Flickor 15
Nardo FK Pojkar 12
Nardo FK Pojkar 13
Nardo FK Pojkar 13
Nardo FK Pojkar 14
Nardo FK Pojkar 15
Nardo FK Pojkar 16
Nardo FK Flickor 13
Nardo FK Flickor 14
Nationalkameratene Pojkar 12
Nationalkameratene Pojkar 12
Nationalkameratene Pojkar 13
Nationalkameratene Pojkar 14
Nationalkameratene Pojkar 14
Nationalkameratene Pojkar 15
Nationalkameratene Pojkar 16
Neset FK Pojkar 12
Neset FK Pojkar 13
Neset FK Pojkar 14
Neset FK Pojkar 16
Neset FK Flickor 13
Nessegutten SK Pojkar 12
Nessegutten SK Pojkar 12
Nessegutten SK Pojkar 13
Nessegutten SK Pojkar 14
Nessegutten SK Pojkar 15
Nessegutten SK Pojkar 16
Nessegutten SK Flickor 13
Nessegutten SK Flickor 14
Nidelv IL Pojkar 13
Nidelv IL Flickor 15
Offerdals IF Flickor 16
Ope IF Real Pojkar 11
Ope IF City Pojkar 11
Ope IF Blå Pojkar 12
Ope IF Vit Pojkar 12
Ope IF Pojkar 13
Ope IF Pojkar 13
Ope IF Pojkar 14
Ope IF Pojkar 15
Ope IF Vit Flickor 11
Ope IF Blå Flickor 11
Ope IF Flickor 12
Ope IF Flickor 12
Ope IF Flickor 13
Ope IF Flickor 14
Ope IF Flickor 15
Ope IF Flickor 16
Oppdal IL Pojkar 13
Orkanger IF Flickor 14
Orkla FK Pojkar 13
Orkla FK Pojkar 14
Orkla FK Pojkar 14
Orkla FK Pojkar 15
Orkla FK Pojkar 16
Orkla FK Flickor 13
Orkla FK Flickor 13
Orkla FK Flickor 14
Orkla FK Flickor 15
Osen/Steinsdalen IL Pojkar 11
Overhalla IL Pojkar 16
Overhalla IL Flickor 15
Peru AD Cantolao Pojkar 12
Peru AD Cantolao Pojkar 15
Remyra IL Pojkar 12
Remyra IL Pojkar 13
Reymersholms IK Pojkar 14
Rissa IL Pojkar 14
Rissa IL Pojkar 16
Rissa IL Flickor 14
Romolslia SK Flickor 11
Romolslia SK Flickor 13
Roslagen SOL Paratrophy G2
Röra IL Flickor 12
Röra IL Flickor 14
Rörvik IL Pojkar 16
Sandvollan IL Flickor 12
Sidsjö Böle IF Flickor 12
Skaun BK Pojkar 15
Skaun BK Flickor 14
Skellefteå Parasport Paratrophy G2
Skjelstadmark/Hegra Flickor 14
Skogn IL Pojkar 12
Skogn IL Pojkar 13
Skogn IL Pojkar 16
Skogn IL Flickor 12
Skogn IL Flickor 12
Skogn IL Flickor 13
Skogn IL Flickor 14
Skogn IL Flickor 14
Skogn IL Flickor 15
Skogn IL Flickor 16
Snåsa IL Pojkar 14
Snåsa IL Pojkar 16
Snåsa IL Flickor 14
Snåsa IL Flickor 15
Sollentuna FK Tegel Pojkar 12
Sparbu/Henning Pojkar 14
Sparbu/Henning Pojkar 15
Sparbu/Henning Flickor 12
Sparbu/Henning Flickor 13
Sparbu/Henning Flickor 15
Sparbu/Henning Blå Pojkar 12
Sparbu/Henning Vit Pojkar 12
Sparbu IL Pojkar 13
Sparbu IL Pojkar 16
Stadsbygd IL Pojkar 13
Stadsbygd IL Pojkar 14
Stadsbygd IL Flickor 13
Steinkjer FK Pojkar 11
Steinkjer FK Pojkar 12
Steinkjer FK Pojkar 12
Steinkjer FK Pojkar 13
Steinkjer FK Pojkar 14
Steinkjer FK Pojkar 14
Steinkjer FK Flickor 11
Steinkjer FK Flickor 12
Steinkjer FK Flickor 14
Steinkjer FK Flickor 15
Steinkjer FK Flickor 16
Stiklestad IL Flickor 11
Stjördals-Blink Pojkar 11
Stjördals-Blink Pojkar 11
Stjördals-Blink Pojkar 12
Stjördals-Blink Pojkar 12
Stjördals-Blink Pojkar 13
Stjördals-Blink Pojkar 14
Stjördals-Blink Pojkar 14
Stjördals-Blink Pojkar 15
Stjördals-Blink Pojkar 16
Strands IF Pojkar 16
Strindheim IL Pojkar 12
Strindheim IL Pojkar 14
Strindheim IL Pojkar 14
Strindheim IL Pojkar 16
Strindheim IL Flickor 13
Strindheim IL Flickor 13
Sverre IL Pojkar 12
Sverre IL Pojkar 12
Sverre IL Pojkar 12
Sverre IL Pojkar 13
Sverre IL Pojkar 13
Sverre IL Pojkar 13
Sverre IL Pojkar 14
Sverre IL Flickor 12
Sverre IL Flickor 12
Sverre IL Flickor 13
Sverre IL Flickor 13
Sverre IL Flickor 14
Sverre IL Flickor 15
Sverresborg IF Pojkar 13
Sverresborg IF Pojkar 14
Sörlia IL Pojkar 13
Sörlia IL Pojkar 15
Sörlia IL Flickor 12
Tangmoen IL Pojkar 12
Tangmoen IL Pojkar 12
Tangmoen IL Pojkar 13
Tangmoen IL Pojkar 15
Tangmoen IL Pojkar 16
Tangmoen IL Flickor 13
Tanzania Out Growers Football Academy. Pojkar 16
Tiller IL Flickor 14
Tjalg IL Pojkar 12
Trygg/Lade SK Pojkar 12
Trygg/Lade SK Pojkar 12
Trygg/Lade SK Pojkar 13
Trygg/Lade SK Pojkar 13
Trygg/Lade SK Flickor 12
Trygg/Lade SK Flickor 13
Utleira IL Pojkar 13
Utleira IL Pojkar 13
Utleira IL Pojkar 14
Utleira IL Pojkar 15
Utleira IL Flickor 13
Utleira IL Flickor 13
Utleira IL Flickor 14
Utleira IL Flickor 15
Valletta F.C. ACADEMY Pojkar 13
Varden IL Pojkar 12
Varden IL Pojkar 13
Varden IL Pojkar 14
Varden IL Pojkar 16
Varden IL Flickor 11
Varden IL Flickor 13
Verdal IL Pojkar 12
Verdal IL Pojkar 12
Verdal IL Pojkar 12
Verdal IL Pojkar 13
Verdal IL Pojkar 14
Verdal IL Pojkar 14
Verdal IL Pojkar 16
Verdal IL Paratrophy G2
Verdal IL Flickor 12
Verdal IL Flickor 12
Verdal IL Flickor 13
Verdal IL Flickor 13
Verdal IL Flickor 14
Verdal IL Flickor 15
Verdal IL Flickor 16
Vestbyen IL Pojkar 14
Vinne IL Pojkar 11
Vinne IL Pojkar 12
Vinne IL Pojkar 13
Vinne IL Pojkar 15
Vinne IL Pojkar 16
Vinne IL Flickor 11
Vinne IL Flickor 12
Vinne IL Flickor 13
Vuku/Leksdal IL Pojkar 11
Vuku / Stiklestad Flickor 13
Vuku /Vinne Flickor 14
Vuku IL Pojkar 13
Vuku IL Pojkar 14
Vuku IL Pojkar 15
Vuku IL Pojkar 16
Vuku IL Flickor 12
Vuku IL Flickor 16
Åfjord IL Pojkar 12
Åfjord IL Pojkar 14
Åfjord IL Pojkar 16
Åfjord IL Flickor 12
Åfjord IL Flickor 14
Åfjord IL Flickor 15
Ålen IL Pojkar 11
Ålen IL Pojkar 12
Ålen IL Pojkar 13
Ålen IL Pojkar 16
Ålen IL Flickor 12
Ålen IL Flickor 13
Ålen IL Flickor 15
ÅS IF Vit Pojkar 11
ÅS IF Blå Pojkar 11
ÅS IF Pojkar 12
ÅS IF Vit Pojkar 12
ÅS IF Pojkar 13
ÅS IF Pojkar 14
ÅS IF Vit Flickor 11
ÅS IF Blå Flickor 11
ÅS IF Flickor 14
ÅS IF Blå Flickor 14
ÅS IF Flickor 16
Örland / Fosen Flickor 15
Örland BK Pojkar 14
Örland BK Pojkar 15
Örland BK Pojkar 16
Örland BK Flickor 14
Östersunds FK Pojkar 11
Östersunds FK Röd Pojkar 11
Östersunds FK Pojkar 12
Östersunds FK Pojkar 13
Östersunds FK Pojkar 14
Östersunds FK Pojkar 15
Östersunds FK Pojkar 16
Trönder-Afvisa Svensk Cater Mittmedia Länsförsäkringar Ramirent Östersunds kommun Adidas ICA Supermarket Gruppen Stadium