Detta är resultaten från Storsjöcupen 2019. Se de senaste resultaten från Storsjöcupen 2022 här.



Torsdag 4/7 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
04000100 to 04/07 08:00 to 04/07 Hofvallen A F15 Grp D Inderöy IL 1 - 0 Krokom Dvärsätts IF    
04000400 to 04/07 08:00 to 04/07 Jämtkraft A P15 Grp G Florö Fotball 0 - 1 Nationalkameratene    
04002900 to 04/07 08:00 to 04/07 Jämtkraft B P15 Grp G Inderöy IL 0 - 0 Vuku IL    
04008800 to 04/07 08:00 to 04/07 Lugnviksplan 7B P11 Grp B IFK Strömsund Färdig IFK Östersund Lugnvik      
04002500 to 04/07 08:00 to 04/07 Lövsta 7 - manna P12 Grp B Nessegutten SK 1 3 - 5 Ope IF Vit    
04008200 to 04/07 08:00 to 04/07 Lövsta A9 P13 Grp C Brunflo FK 1 11 - 1 Byafossen IL    
04002800 to 04/07 08:00 to 04/07 Lövsta G1 P12 Grp C Sverre IL 1 4 - 6 Åfjord IL 1    
04006900 to 04/07 08:00 to 04/07 Lövsta G2 P12 Grp D Skogn IL 0 - 31 Sollentuna FK Tegel    
04001700 to 04/07 08:00 to 04/07 Råplan P14 Grp A Orkla FK 2 0 - 2 Frösö IF Svart    
04004600 to 04/07 08:00 to 04/07 Ica Supermarket F14 Grp B Gimse IL 3 - 0 Orkla FK    
04005800 to 04/07 08:00 to 04/07 JOBmeal P14 Grp J Heimdal FK 1 1 - 4 Ås IF    
04005500 to 04/07 08:00 to 04/07 NTE F14 Grp E Flatås IL 4 - 1 Egge IL 2    
04005100 to 04/07 08:00 to 04/07 Sparebank 1 P13 Grp I Valletta F.C. ACADEMY 2 - 0 Sverresborg IF    
04007900 to 04/07 08:00 to 04/07 Trönder-Avisa 1 F11 Grp A Vinne IL Färdig Frösö IF      
04006200 to 04/07 08:00 to 04/07 Trönder-Avisa 2 P11 Grp B IFK Östersund F/N 1 1 Färdig Ålen IL      
04004000 to 04/07 08:00 to 04/07 Torvallen 7 F12 Grp A Verdal IL 2 0 - 6 Härnösands SK    
04006400 to 04/07 08:00 to 04/07 Torvallen 9 P13 Grp L Vuku IL 1 - 4 Astor FK 3    
04001800 to 04/07 08:00 to 04/07 Torvallen 11 P15 Grp A IFK Östersund 1 - 1 Tangmoen IL    
04003900 to 04/07 08:00 to 04/07 Warners 1 F13 Grp L Hommelvik IL 0 - 0 Verdal IL 1    
04000101 to 04/07 09:00 to 04/07 Hofvallen A F15 Grp A Gullvikmoen IL 4 - 1 Meldal FK    
04000401 to 04/07 09:00 to 04/07 Jämtkraft A F15 Grp F Brunflo FK 1 - 1 Orkla FK    
04002901 to 04/07 09:00 to 04/07 Jämtkraft B P16 Grp J Åfjord IL 1 - 1 Florö Fotball    
04008700 to 04/07 09:00 to 04/07 Lugnviksplan 7A P12 Grp G Vinne IL 0 - 5 BK Häcken Gul    
04008801 to 04/07 09:00 to 04/07 Lugnviksplan 7B P12 Grp P Barkarö SK Blå 11 - 0 Sparbu/Henning Blå    
04002501 to 04/07 09:00 to 04/07 Lövsta 7 - manna F12 Grp A Sparbu/Henning 5 - 2 Aasguten IL    
04008201 to 04/07 09:00 to 04/07 Lövsta A9 P13 Grp C Remyra IL 0 - 0 Astor FK 1    
04002801 to 04/07 09:00 to 04/07 Lövsta G1 F11 Grp A Ope IF Blå Färdig Hommelvik IL      
04006901 to 04/07 09:00 to 04/07 Lövsta G2 F11 Grp B Varden IL Färdig Brunflo FK 1      
04001701 to 04/07 09:00 to 04/07 Råplan P14 Grp H Stadsbygd IL 1 - 5 Stjördals-Blink 2    
04005600 to 04/07 09:00 to 04/07 Adidas P11 Grp B Östersunds FK 1 Färdig Vinne IL      
04007600 to 04/07 09:00 to 04/07 Bilbolaget P16 Grp J Stjördals-Blink 4 - 1 Orkla FK    
04006000 to 04/07 09:00 to 04/07 HSB P11 Grp B Stjördals-Blink 1 Färdig Ås IF Blå      
04004601 to 04/07 09:00 to 04/07 Ica Supermarket P13 Grp M Charlottenlund SK 1 4 - 0 Utleira IL 1    
04005700 to 04/07 09:00 to 04/07 ICA Kvantum P12 Grp O Barkarö SK Röd 9 - 3 Nessegutten SK 2    
04005801 to 04/07 09:00 to 04/07 JOBmeal P14 Grp J Malvik IL 3 - 2 Sverre IL    
04004900 to 04/07 09:00 to 04/07 Länsförsäkringar P13 Grp P Charlottenlund SK 2 1 - 1 Sparbu IL    
04004400 to 04/07 09:00 to 04/07 Mittmedia P16 Grp E Strands IF 3 - 1 Leksvik IL    
04005501 to 04/07 09:00 to 04/07 NTE F13 Grp J Nardo FK 0 - 6 Inderöy IL    
04005101 to 04/07 09:00 to 04/07 Sparebank 1 P13 Grp E FK Bodö Glimt 4 - 2 Sverre IL 2    
04005000 to 04/07 09:00 to 04/07 Svensk Cater F15 Grp E Frösö IF 0 - 8 Skogn IL    
04004001 to 04/07 09:00 to 04/07 Torvallen 7 F11 Grp B IFK Östersund Färdig Namdalseid IL      
04006401 to 04/07 09:00 to 04/07 Torvallen 9 P13 Grp G Utleira IL 2 1 - 1 Orkla FK    
04001801 to 04/07 09:00 to 04/07 Torvallen 11 P16 Grp E Inderöy IL 2 - 0 Byneset IL 1    
04003901 to 04/07 09:00 to 04/07 Warners 1 F14 Grp I Aasguten IL 0 - 6 Kattem IL 1    
04008400 to 04/07 09:00 to 04/07 Åkreäng 9 P14 Grp I Frösö IF Rosa 1 - 2 Hommelvik IL    
04004100 to 04/07 09:00 to 04/07 Åkreäng Gräs P14 Grp N Varden IL 3 - 1 Steinkjer FK 2    
04000102 to 04/07 10:00 to 04/07 Hofvallen A P16 Grp I Frösö IF 5 - 3 Tanzania Ou...ll Academy.    
04000402 to 04/07 10:00 to 04/07 Jämtkraft A F15 Grp D Leksvik IL 2 - 1 Utleira IL    
04002902 to 04/07 10:00 to 04/07 Jämtkraft B F15 Grp B Sparbu/Henning 0 - 0 Grong IL    
04008701 to 04/07 10:00 to 04/07 Lugnviksplan 7A P12 Grp C Stjördals-Blink 4 - 1 Nardo FK    
04008802 to 04/07 10:00 to 04/07 Lugnviksplan 7B F11 Grp B Ope IF Vit Färdig Romolslia SK      
04002502 to 04/07 10:00 to 04/07 Lövsta 7 - manna P11 Grp B Steinkjer FK 1 Färdig Krokom Dvärsätts IF      
04008202 to 04/07 10:00 to 04/07 Lövsta A9 P13 Grp B Krokom Dvärsätts IF P06 1 - 3 Meldal FK    
04002802 to 04/07 10:00 to 04/07 Lövsta G1 P11 Grp B Ope IF Real Färdig Osen/Steinsdalen IL      
04006902 to 04/07 10:00 to 04/07 Lövsta G2 P11 Grp B Frösö IF Vit Färdig Egge IL 1      
04001702 to 04/07 10:00 to 04/07 Råplan P14 Grp G Mexico Intercups 1 3 - 1 Egge IL 1    
04005601 to 04/07 10:00 to 04/07 Adidas P12 Grp D Sparbu/Henning Vit 3 - 5 Charlottenlund SK 2    
04007601 to 04/07 10:00 to 04/07 Bilbolaget F15 Grp C Åfjord IL 2 - 0 IFK Strömsund    
04006001 to 04/07 10:00 to 04/07 HSB P12 Grp I Ålen IL 2 - 8 Brunflo FK 1    
04004602 to 04/07 10:00 to 04/07 Ica Supermarket F14 Grp A Steinkjer FK 2 - 2 IFK Östersund    
04005701 to 04/07 10:00 to 04/07 ICA Kvantum P12 Grp I Stjördals-Blink 5 - 1 Inderöy IL    
04005802 to 04/07 10:00 to 04/07 JOBmeal P14 Grp K Stjördals-Blink 1 4 - 0 Åfjord IL    
04004901 to 04/07 10:00 to 04/07 Länsförsäkringar P13 Grp K Ålen IL 0 - 7 Nationalkameratene    
04004401 to 04/07 10:00 to 04/07 Mittmedia F16 Grp A Mörsil/Järpen/Åre 3 - 1 Lånke IL    
04005502 to 04/07 10:00 to 04/07 NTE P13 Grp O Kattem IL 1 12 - 1 Kil/Hemne    
04005102 to 04/07 10:00 to 04/07 Sparebank 1 F14 Grp E Charlottenlund SK 2 3 - 1 Ås IF    
04005001 to 04/07 10:00 to 04/07 Svensk Cater F15 Grp C Namsos IL 5 - 2 Kil/Hemne    
04007901 to 04/07 10:00 to 04/07 Trönder-Avisa 1 PT G2 Grp A GIF Sundsvall 2 - 9 Roslagen SOL    
04006201 to 04/07 10:00 to 04/07 Trönder-Avisa 2 PT G2 Grp A Hommelvik IL Guts 2 1 - 10 IK Sätra    
04002200 to 04/07 10:00 to 04/07 Tallvallen F13 Grp I Kil / Hemne 1 - 2 Utleira IL 1    
04004002 to 04/07 10:00 to 04/07 Torvallen 7 P12 Grp O Trygg/Lade SK 1 9 - 0 Bergs IK    
04006402 to 04/07 10:00 to 04/07 Torvallen 9 P13 Grp N Sörlia IL 2 - 0 Nidelv IL    
04001802 to 04/07 10:00 to 04/07 Torvallen 11 P15 Grp E Ope IF 1 - 3 Sörlia IL    
04003902 to 04/07 10:00 to 04/07 Warners 1 P13 Grp G Ope IF 2 1 - 1 Steinkjer FK 1    
04008401 to 04/07 10:00 to 04/07 Åkreäng 9 P13 Grp H Brönnöysund 3 - 1 Skogn IL    
04004101 to 04/07 10:00 to 04/07 Åkreäng Gräs P14 Grp G KIL/Hemne 3 - 0 Strindheim IL 2    
04000103 to 04/07 11:00 to 04/07 Hofvallen A F15 Grp A Ålen IL 0 - 2 Ope IF    
04000403 to 04/07 11:00 to 04/07 Jämtkraft A F15 Grp B Hommelvik IL 1 - 4 Verdal IL 1    
04002903 to 04/07 11:00 to 04/07 Jämtkraft B P15 Grp A Vinne IL 0 - 2 Kattem IL    
04008702 to 04/07 11:00 to 04/07 Lugnviksplan 7A P12 Grp J Egge/Namdalseid 2 1 - 1 IFK Östersund    
04008803 to 04/07 11:00 to 04/07 Lugnviksplan 7B P12 Grp E Neset FK 8 - 3 IFK Östersund Lugnvik    
04002503 to 04/07 11:00 to 04/07 Lövsta 7 - manna P12 Grp K Tangmoen IL 2 3 - 2 Frösö IF 3    
04008203 to 04/07 11:00 to 04/07 Lövsta A9 P13 Grp H Trygg/Lade SK 2 4 - 2 Hitra FK    
04002803 to 04/07 11:00 to 04/07 Lövsta G1 P12 Grp F Byafossen IL 2 - 8 Leinstrand IL fotball    
04006903 to 04/07 11:00 to 04/07 Lövsta G2 P12 Grp H Charlottenlund SK 3 1 - 4 IL Fram    
04001703 to 04/07 11:00 to 04/07 Råplan P14 Grp F Byneset IL 1 4 - 1 Heimdal FK 2    
04005602 to 04/07 11:00 to 04/07 Adidas P12 Grp M Nationalkameratene 1 1 - 6 Steinkjer FK 1    
04007602 to 04/07 11:00 to 04/07 Bilbolaget F16 Grp B Steinkjer FK 4 - 1 Ope IF 1    
04006002 to 04/07 11:00 to 04/07 HSB P12 Grp H Peru AD Cantolao 17 - 0 Krokom Dvärsätts IF    
04004603 to 04/07 11:00 to 04/07 Ica Supermarket F14 Grp F IL Fram 3 - 0 Orkanger IF    
04005702 to 04/07 11:00 to 04/07 ICA Kvantum P12 Grp M Lierne IL 2 1 - 25 BK Häcken Svart    
04005803 to 04/07 11:00 to 04/07 JOBmeal P14 Grp K Brönnöysund 0 - 8 Sverresborg IF    
04004902 to 04/07 11:00 to 04/07 Länsförsäkringar F13 Grp K Sverre IL 2 1 - 3 Islingby IK    
04004402 to 04/07 11:00 to 04/07 Mittmedia F15 Grp E Melhus IL 0 - 2 Steinkjer FK    
04005503 to 04/07 11:00 to 04/07 NTE F13 Grp K Kattem IL 2 - 1 Trygg/Lade SK    
04005002 to 04/07 11:00 to 04/07 Svensk Cater F15 Grp F Overhalla IL 2 - 0 Snåsa IL    
04007902 to 04/07 11:00 to 04/07 Trönder-Avisa 1 PT G2 Grp B Skellefteå Parasport 2 - 5 IFK Östersund    
04006202 to 04/07 11:00 to 04/07 Trönder-Avisa 2 P12 Grp N Trygg/Lade SK 2 4 - 1 Leksdal / Vuku IL 1    
04002201 to 04/07 11:00 to 04/07 Tallvallen F13 Grp G Krokom Dvärsätts IF 0 - 2 Namdalseid IL    
04004003 to 04/07 11:00 to 04/07 Torvallen 7 P12 Grp J Kattem IL 1 17 - 1 Varden IL    
04006403 to 04/07 11:00 to 04/07 Torvallen 9 F13 Grp A Frösö IF 1 - 1 Sverre IL 1    
04001803 to 04/07 11:00 to 04/07 Torvallen 11 F16 Grp C Ersboda SK 0 - 12 Skogn IL    
04003903 to 04/07 11:00 to 04/07 Warners 1 P13 Grp J Vinne IL 2 - 3 Nardo FK 2    
04008402 to 04/07 11:00 to 04/07 Åkreäng 9 P13 Grp A Aasguten IL 0 - 3 Neset FK    
04004102 to 04/07 11:00 to 04/07 Åkreäng Gräs P14 Grp F Verdal IL 2 4 - 1 Nessegutten SK    
04000104 to 04/07 12:00 to 04/07 Hofvallen A P15 Grp B Brekken IL 0 - 4 Lånke IL    
04000404 to 04/07 12:00 to 04/07 Jämtkraft A P16 Grp B Vuku IL 4 - 1 Rissa IL    
04002904 to 04/07 12:00 to 04/07 Jämtkraft B P15 Grp C Charlottenlund 5 - 2 Hitra FK    
04008703 to 04/07 12:00 to 04/07 Lugnviksplan 7A F12 Grp A Härnösands SK 3 - 0 Hommelvik IL 1    
04008804 to 04/07 12:00 to 04/07 Lugnviksplan 7B P12 Grp E Sverre IL 3 0 - 5 Mexico Intercups    
04002504 to 04/07 12:00 to 04/07 Lövsta 7 - manna P12 Grp F Verdal IL 1 4 - 5 Brunflo FK 2    
04008204 to 04/07 12:00 to 04/07 Lövsta A9 F14 Grp C Nessegutten SK 1 - 1 Egge IL 1    
04002804 to 04/07 12:00 to 04/07 Lövsta G1 F11 Grp B Steinkjer FK Färdig IFK Östersund      
04006904 to 04/07 12:00 to 04/07 Lövsta G2 P11 Grp A Vuku/Leksdal IL Färdig Lånke IL      
04001704 to 04/07 12:00 to 04/07 Råplan P14 Grp E FK Fosen 2 - 3 Vestbyen IL    
04005603 to 04/07 12:00 to 04/07 Adidas F12 Grp C Hommelvik IL 2 3 - 2 Lånke IL    
04007603 to 04/07 12:00 to 04/07 Bilbolaget P16 Grp C Neset FK 1 - 2 Verdal IL 1    
04006003 to 04/07 12:00 to 04/07 HSB P12 Grp G ÅS IF Vit 6 - 3 Remyra IL 1    
04004604 to 04/07 12:00 to 04/07 Ica Supermarket P13 Grp E Hommelvik IL 2 3 - 3 Trygg/Lade SK 1    
04005703 to 04/07 12:00 to 04/07 ICA Kvantum P12 Grp C Åfjord IL 1 3 - 4 Ås IF    
04005804 to 04/07 12:00 to 04/07 JOBmeal P14 Grp L Snåsa IL 1 - 1 Charlottenlund SK 1    
04004903 to 04/07 12:00 to 04/07 Länsförsäkringar P13 Grp D Astor FK 2 2 - 2 Tangmoen IL    
04004403 to 04/07 12:00 to 04/07 Mittmedia P16 Grp I Lierne IL 0 - 0 Meldal FK    
04005504 to 04/07 12:00 to 04/07 NTE F14 Grp C Hommelvik IL 0 - 7 Tiller IL    
04005103 to 04/07 12:00 to 04/07 Sparebank 1 P13 Grp J FK Fosen 1 2 - 1 Ås IF    
04005003 to 04/07 12:00 to 04/07 Svensk Cater P16 Grp C Klebu IL 0 - 6 Nardo FK 1    
04006203 to 04/07 12:00 to 04/07 Trönder-Avisa 2 P11 Grp A Hommelvik IL Färdig Ope IF City      
04002202 to 04/07 12:00 to 04/07 Tallvallen F13 Grp I Lånke IL 0 - 1 Sparbu/Henning    
04004004 to 04/07 12:00 to 04/07 Torvallen 7 F12 Grp E Röra IL 1 - 5 Steinkjer FK    
04006404 to 04/07 12:00 to 04/07 Torvallen 9 F13 Grp L Astor FK 4 - 1 Nessegutten SK    
04001804 to 04/07 12:00 to 04/07 Torvallen 11 P16 Grp D Tangmoen IL 1 0 - 0 Overhalla IL    
04003904 to 04/07 12:00 to 04/07 Warners 1 P13 Grp M Inderöy IL 2 3 - 2 Leksvik IL    
04008403 to 04/07 12:00 to 04/07 Åkreäng 9 P13 Grp L Inderöy IL 1 0 - 0 Stadsbygd IL    
04004103 to 04/07 12:00 to 04/07 Åkreäng Gräs P14 Grp E Inderöy IL 1 - 2 Verdal IL 1    
04000105 to 04/07 13:00 to 04/07 Hofvallen A P15 Grp E Orkla FK 1 4 - 0 Utleira IL    
04000405 to 04/07 13:00 to 04/07 Jämtkraft A P16 Grp F Kattem IL 3 - 1 Beitstad/Kvam    
04002905 to 04/07 13:00 to 04/07 Jämtkraft B P16 Grp F Snåsa IL 0 - 2 Ålen IL    
04008704 to 04/07 13:00 to 04/07 Lugnviksplan 7A P12 Grp K Nationalkameratene 2 2 - 5 Egge/Namdalseid 1    
04008805 to 04/07 13:00 to 04/07 Lugnviksplan 7B P11 Grp B Krokom Dvärsätts IF Färdig IFK Östersund Lugnvik      
04002505 to 04/07 13:00 to 04/07 Lövsta 7 - manna P12 Grp L FK Fosen 1 2 - 0 Ope IF Blå    
04008205 to 04/07 13:00 to 04/07 Lövsta A9 F13 Grp J Tangmoen IL 0 - 0 Nardo FK    
04002805 to 04/07 13:00 to 04/07 Lövsta G1 F11 Grp B Ås IF Vit Färdig Varden IL      
04006905 to 04/07 13:00 to 04/07 Lövsta G2 F11 Grp B Ope IF Vit Färdig Namdalseid IL      
04001705 to 04/07 13:00 to 04/07 Råplan P14 Grp C Lånke IL 1 - 3 Strindheim IL 1    
04005604 to 04/07 13:00 to 04/07 Adidas P12 Grp N Verdal IL 3 4 - 10 Tjalg IL    
04007604 to 04/07 13:00 to 04/07 Bilbolaget F16 Grp B Bergs IK 0 - 4 Vuku IL    
04006004 to 04/07 13:00 to 04/07 HSB F11 Grp A Ås IF Blå Färdig Brunflo FK 2      
04004605 to 04/07 13:00 to 04/07 Ica Supermarket F13 Grp B Egge IL 1 1 - 1 Hitra FK    
04005805 to 04/07 13:00 to 04/07 JOBmeal P14 Grp L IFK Östersund Röd 1 - 1 Gullvikmoen...Namdalseid.    
04004904 to 04/07 13:00 to 04/07 Länsförsäkringar F13 Grp H IFK Östersund 4 - 0 Aasguten IL    
04004404 to 04/07 13:00 to 04/07 Mittmedia F16 Grp C Ås IF 3 - 0 Egge IL/Sparbu IL    
04005505 to 04/07 13:00 to 04/07 NTE F13 Grp B Vuku / Stiklestad 2 - 1 Charlottenlund SK 2    
04005004 to 04/07 13:00 to 04/07 Svensk Cater P16 Grp G IFK Östersund U-16 5 - 0 Varden IL    
04007903 to 04/07 13:00 to 04/07 Trönder-Avisa 1 F12 Grp E Ope IF 1 3 - 8 Byneset IL 2    
04006204 to 04/07 13:00 to 04/07 Trönder-Avisa 2 P12 Grp B Ope IF Vit 0 - 9 Östersunds FK    
04002203 to 04/07 13:00 to 04/07 Tallvallen P13 Grp I Varden IL 1 - 1 Verdal IL 1    
04004005 to 04/07 13:00 to 04/07 Torvallen 7 F12 Grp F Trygg/Lade SK 1 - 2 Brunflo FK    
04006405 to 04/07 13:00 to 04/07 Torvallen 9 P13 Grp N Nidelv IL 0 - 1 Buvik IL    
04001805 to 04/07 13:00 to 04/07 Torvallen 11 P16 Grp H Sparbu IL 2 - 0 Östersunds FK    
04003905 to 04/07 13:00 to 04/07 Warners 1 F13 Grp F Ope IF 1 - 0 Strindheim IL 2    
04008404 to 04/07 13:00 to 04/07 Åkreäng 9 P13 Grp K Sverre IL 1 1 - 1 Gullvikmoen IL    
04004104 to 04/07 13:00 to 04/07 Åkreäng Gräs P14 Grp C Rissa IL 1 - 5 Ope IF 1    
04000106 to 04/07 14:00 to 04/07 Hofvallen A P16 Grp D Nationalkameratene 2 - 3 Buvik IL 2    
04000406 to 04/07 14:00 to 04/07 Jämtkraft A P15 Grp B Peru AD Cantolao 3 - 0 Sparbu/Henning    
04002906 to 04/07 14:00 to 04/07 Jämtkraft B P16 Grp B IFK Östersund/IFK U 0 - 3 Levanger FK    
04008705 to 04/07 14:00 to 04/07 Lugnviksplan 7A P12 Grp P Strindheim IL 11 - 0 Sverre IL 2    
04008806 to 04/07 14:00 to 04/07 Lugnviksplan 7B P11 Grp A Östersunds FK Röd Färdig Charlottenlund SK      
04002506 to 04/07 14:00 to 04/07 Lövsta 7 - manna F12 Grp D IL Fram 1 7 - 0 Beitstad FK    
04008206 to 04/07 14:00 to 04/07 Lövsta A9 P13 Grp O Lånke IL 0 - 2 Frösö IF Rosa    
04002806 to 04/07 14:00 to 04/07 Lövsta G1 P12 Grp L Lånke IL 1 4 - 2 Steinkjer FK 2    
04006906 to 04/07 14:00 to 04/07 Lövsta G2 P12 Grp P Frösö IF 2 0 - 7 Barkarö SK Blå    
04001706 to 04/07 14:00 to 04/07 Råplan P14 Grp B Meldal FK 0 - 6 Vuku IL    
04005605 to 04/07 14:00 to 04/07 Adidas P11 Grp B Stjördals-Blink 1 Färdig Ope IF Real      
04007605 to 04/07 14:00 to 04/07 Bilbolaget P15 Grp D FK Fosen/RIL 2 - 1 Nardo FK    
04004606 to 04/07 14:00 to 04/07 Ica Supermarket F13 Grp E IL Fram 0 - 1 Skogn IL    
04005704 to 04/07 14:00 to 04/07 ICA Kvantum P12 Grp N Frösö IF 1 2 - 5 Trygg/Lade SK 2    
04005806 to 04/07 14:00 to 04/07 JOBmeal P14 Grp M Krokom Dvärsätts IF 0 - 2 Orkla FK 1    
04004905 to 04/07 14:00 to 04/07 Länsförsäkringar F13 Grp J Brönnöysund 1 - 2 Ålen IL    
04004405 to 04/07 14:00 to 04/07 Mittmedia P15 Grp D Östersunds FK 0 - 1 Nessegutten SK      
04005506 to 04/07 14:00 to 04/07 NTE F13 Grp C Heimdal FK 1 - 0 Grong IL 1    
04005104 to 04/07 14:00 to 04/07 Sparebank 1 P13 Grp A Malvik IL White 1 - 3 Nardo FK 1    
04006205 to 04/07 14:00 to 04/07 Trönder-Avisa 2 F12 Grp G Jarlabergs IF 0 - 0 Frösö IF    
04002204 to 04/07 14:00 to 04/07 Tallvallen P13 Grp O Kil/Hemne 6 - 4 Nessegutten SK    
04004006 to 04/07 14:00 to 04/07 Torvallen 7 F12 Grp H FK Fosen 0 - 2 Sidsjö Böle IF    
04006406 to 04/07 14:00 to 04/07 Torvallen 9 F13 Grp F Vinne IL 0 - 0 Byafossen/Steinkjer    
04001806 to 04/07 14:00 to 04/07 Torvallen 11 F15 Grp F Frei/Dahle/Nordlandet 1 - 1 Brunflo FK    
04003906 to 04/07 14:00 to 04/07 Warners 1 P13 Grp M Utleira IL 1 3 - 0 Östersunds FK    
04008405 to 04/07 14:00 to 04/07 Åkreäng 9 P13 Grp P Sverre IL 3 1 - 1 Frösö IF Svart    
04004105 to 04/07 14:00 to 04/07 Åkreäng Gräs P14 Grp B Byneset IL 2 0 - 5 Östersunds FK    
04000107 to 04/07 15:00 to 04/07 Hofvallen A F15 Grp D Krokom Dvärsätts IF 0 - 3 Leksvik IL    
04000407 to 04/07 15:00 to 04/07 Jämtkraft A F16 Grp A Mörsil/Järpen/Åre 1 - 0 IFK Östersund    
04002907 to 04/07 15:00 to 04/07 Jämtkraft B F16 Grp A Verdal IL 1 8 - 0 Lånke IL    
04008706 to 04/07 15:00 to 04/07 Lugnviksplan 7A P11 Grp B Ås IF Blå Färdig Egge IL 1      
04008807 to 04/07 15:00 to 04/07 Lugnviksplan 7B F12 Grp B Vuku IL 4 - 1 Byneset IL/...strand IL 1    
04002507 to 04/07 15:00 to 04/07 Lövsta 7 - manna P11 Grp B Vinne IL Färdig IFK Strömsund      
04008207 to 04/07 15:00 to 04/07 Lövsta A9 P13 Grp N IL Fram 3 - 1 Ope IF 1    
04002807 to 04/07 15:00 to 04/07 Lövsta G1 P11 Grp A Frösö IF Svart Färdig Stjördals-Blink 2      
04006907 to 04/07 15:00 to 04/07 Lövsta G2 F12 Grp D Bergs IK 7 - 2 Ålen IL    
04001707 to 04/07 15:00 to 04/07 Råplan P14 Grp D Reymersholms IK 0 - 3 Charlottenlund SK 2    
04007606 to 04/07 15:00 to 04/07 Bilbolaget F15 Grp D Beitstad FK 8 - 0 Inderöy IL    
04006005 to 04/07 15:00 to 04/07 HSB P12 Grp O Verdal IL 2 2 - 9 Trygg/Lade SK 1    
04005807 to 04/07 15:00 to 04/07 JOBmeal P14 Grp M Byåsen IL 7 - 0 Leksvik IL    
04004906 to 04/07 15:00 to 04/07 Länsförsäkringar P13 Grp P Malvik IL Black 1 - 5 Charlottenlund SK 2    
04004406 to 04/07 15:00 to 04/07 Mittmedia P16 Grp G Rörvik IL 0 - 0 Hitra FK    
04005507 to 04/07 15:00 to 04/07 NTE F13 Grp D Stadsbygd IL 0 - 2 Gullvikmoen IL    
04005105 to 04/07 15:00 to 04/07 Sparebank 1 P13 Grp F Stjördals-Blink 1 2 - 0 Brunflo FK 2    
04005005 to 04/07 15:00 to 04/07 Svensk Cater F15 Grp E Nidelv IL 1 - 0 Frösö IF    
04007904 to 04/07 15:00 to 04/07 Trönder-Avisa 1 PT G1 Grp A GIF Sundsvall 7 - 3 Hommelvik IL Guts 1    
04006206 to 04/07 15:00 to 04/07 Trönder-Avisa 2 PT G1 Grp A Arosstadens IS 1 - 1 IK Sätra    
04002205 to 04/07 15:00 to 04/07 Tallvallen F13 Grp K