Detta är resultaten från Storsjöcupen 2018. Se de senaste resultaten från Storsjöcupen 2019 här.

Senaste resultat

Storsjöcupen 2018 börjar
Slut
3/7
4/7
5/7
6/7
7/7

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07006203 lö 07/07 11:20 lö 07/07 Trönder-Avisa 2 PT G1 Slutspel A Final Tellus IF 3 - 1 IK Sätra 1    
07006204 lö 07/07 12:20 lö 07/07 Trönder-Avisa 2 PT G2 Slutspel A Final IK Sätra 1 - 4 Verdal IL    
07006205 lö 07/07 14:00 lö 07/07 Trönder-Avisa 2 P12 Slutspel A Final La Academia 13 - 4 Egge IL 2    
07005703 lö 07/07 12:20 lö 07/07 ICA Kvantum P12 Slutspel B Final Hommelvik IL 2 3 - 5 Steinkjer FK 2    
07005804 lö 07/07 13:00 lö 07/07 Östersundshem P13 Slutspel A Final Dahle/Nordlandet 1 5 - 6 P Sverresborg IF    
07004603 lö 07/07 13:00 lö 07/07 Ica Supermarket P13 Slutspel B Final Vestbyen IL 4 - 1 Verdal IL 1    
07005805 lö 07/07 14:20 lö 07/07 Östersundshem P14 Slutspel A Final C.E.F Tucuman 2 - 1 Fram IL    
07007604 lö 07/07 13:00 lö 07/07 Bilbolaget P15 Slutspel A Final Egge IL 5 - 1 Kattem IL 1    
07005004 lö 07/07 13:00 lö 07/07 Svensk Cater P15 Slutspel B Final Orkla FK 3 - 1 Ålen IL    
07004405 lö 07/07 14:10 lö 07/07 Mittmedia P16 Slutspel A Final IFK Östersund 1 2 - 0 Charlottenlund SK    
07008305 lö 07/07 14:10 lö 07/07 Sportfältet P16 Slutspel B Final Inderöy IL 1 0 - 1 Egge/SFK2    
07007905 lö 07/07 14:00 lö 07/07 Trönder-Avisa 1 F12 Slutspel A Final Skogn IL 1 - 4 Islingby IK    
07006003 lö 07/07 12:10 lö 07/07 Intersport F12 Slutspel B Final Sverre IL 3 1 - 4 Neset FK    
07005503 lö 07/07 12:40 lö 07/07 NTE F13 Slutspel A Final Fram IL 4 - 0 Films SK IFK D/Ö    
07004904 lö 07/07 12:40 lö 07/07 Länsförsäkringar F13 Slutspel B Final Skogn IL 1 0 - 1 Hommelvik IL 1    
07005504 lö 07/07 14:10 lö 07/07 NTE F14 Slutspel A Final Tiller IL 2 - 1 Bangkok MA    
07004905 lö 07/07 14:10 lö 07/07 Länsförsäkringar F14 Slutspel B Final Örland BK 1 0 - 1 Melhus IL    
07004404 lö 07/07 12:40 lö 07/07 Mittmedia F15 Slutspel A Final Steinkjer FK 1 - 0 Strindheim IL    
07008304 lö 07/07 12:40 lö 07/07 Sportfältet F15 Slutspel B Final Ås IF 0 - 2 Vuku FK    
07007605 lö 07/07 14:30 lö 07/07 Bilbolaget F16 Slutspel A Final Egge IL 1 0 - 1 Sparbu –Steinkjer    
07005005 lö 07/07 14:30 lö 07/07 Svensk Cater F16 Slutspel B Final Remyra IL 4 - 2 P Sokna IL    
Reymersholms IK
Namsos IL 2
Stiklestad / Vuku IL
Lånke IL 2
Dahle/Nordlandet 1
Lånke IL
F11 Grp B
IFK Östersund
Brunflo FK
P14 Grp A
Beitstad FK
Brekken IL
F11 Grp B
IFK Östersund
Alnö IF
P14 Grp K
Verdal IL 2
Örland BK
P14 Grp K
Snåsa IL
Reymersholms IK

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
07007904 lö 07/07 12:20 lö 07/07 Trönder-Avisa 1 PT G2 Slutspel A Bronsmatch Hommelvik IL 6 - 3 IFK Östersund    
07004403 lö 07/07 11:30 lö 07/07 Mittmedia F16 Slutspel A Semifinal Egge IL 1 1 - 0 Sverre IL    
07004903 lö 07/07 11:30 lö 07/07 Länsförsäkringar P14 Slutspel A Semifinal C.E.F Tucuman 3 - 0 Strindheim IL 1    
07005003 lö 07/07 11:30 lö 07/07 Svensk Cater F16 Slutspel B Semifinal Sokna IL 6 - 5 P Egge IL 2    
07005803 lö 07/07 11:30 lö 07/07 Östersundshem P14 Slutspel A Semifinal Sörlia IL 1 - 2 Fram IL    
07007603 lö 07/07 11:30 lö 07/07 Bilbolaget F16 Slutspel A Semifinal IK Grand Bodö 1 - 4 Sparbu –Steinkjer    
07008303 lö 07/07 11:30 lö 07/07 Sportfältet F16 Slutspel B Semifinal Mörsils IF 1 - 2 Remyra IL    
07007903 lö 07/07 11:20 lö 07/07 Trönder-Avisa 1 PT G1 Slutspel A Bronsmatch Roslagen SOL 1 - 9 Rosenborg Team    
07004402 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Mittmedia P16 Slutspel A Semifinal Charlottenlund SK 5 - 4 P Stjördals-Blink IL 1    
07004602 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Ica Supermarket F14 Slutspel B Semifinal Örland BK 1 2 - 0 Steinkjer FK 2    
07004902 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Länsförsäkringar F14 Slutspel B Semifinal Fram IL 1 2 - 4 P Melhus IL    
07005002 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Svensk Cater P16 Slutspel B Semifinal Egge/SFK2 7 - 0 Byneset    
07005502 lö 07/07 10:20 lö 07/07 NTE F14 Slutspel A Semifinal Sverre IL 1 2 - 3 P Bangkok MA    
07005702 lö 07/07 10:20 lö 07/07 ICA Kvantum PT G2 Slutspel A Semifinal IK Sätra 2 - 1 Hommelvik IL    
07005802 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Östersundshem F14 Slutspel A Semifinal Tiller IL 1 - 0 Åfjord IL    
07006002 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Intersport PT G2 Slutspel A Semifinal Verdal IL 10 - 7 IFK Östersund    
07006202 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Trönder-Avisa 2 F12 Slutspel A Semifinal Skogn IL 2 - 0 Heimdal FK    
07007602 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Bilbolaget P16 Slutspel A Semifinal Selbu BK 0 - 4 IFK Östersund 1    
07007902 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Trönder-Avisa 1 F12 Slutspel A Semifinal Islingby IK 3 - 1 Namdalseid IL    
07008302 lö 07/07 10:20 lö 07/07 Sportfältet P16 Slutspel B Semifinal Inderöy IL 1 3 - 0 Meldal FK    
07004401 lö 07/07 09:10 lö 07/07 Mittmedia P15 Slutspel A Semifinal IFK Viksjö 0 - 1 Egge IL    
07004601 lö 07/07 09:10 lö 07/07 Ica Supermarket P13 Slutspel B Semifinal IFK Östersund Pro 1 - 3 Vestbyen IL    
07004901 lö 07/07 09:10 lö 07/07 Länsförsäkringar P13 Slutspel B Semifinal Verdal IL 1 2 - 0 KIL/Hemne    
07005001 lö 07/07 09:10 lö 07/07 Svensk Cater P15 Slutspel B Semifinal Ålen IL 2 - 1 Meldal FK    
07005501 lö 07/07 09:10 lö 07/07 NTE P13 Slutspel A Semifinal Djurgårdens IF 0 - 5 Dahle/Nordlandet 1    
07005701 lö 07/07 09:10 lö 07/07 ICA Kvantum P12 Slutspel B Semifinal Frösö IF 1 2 - 5 Steinkjer FK 2    
07005801 lö 07/07 09:10 lö 07/07 Östersundshem P13 Slutspel A Semifinal Sverresborg IF 1 - 0 Frei FK 1    
07006001 lö 07/07 09:10 lö 07/07 Intersport P12 Slutspel B Semifinal Hommelvik IL 2 4 - 3 Lånke IL 1    
07006201 lö 07/07 09:10 lö 07/07 Trönder-Avisa 2 P12 Slutspel A Semifinal Charlottenlund SK 2 1 - 4 Egge IL 2    
07007601 lö 07/07 09:10 lö 07/07 Bilbolaget P15 Slutspel A Semifinal Sparbu IL 1 0 - 1 Kattem IL 1    
Trönder-Afvisa AllOffice Svensk Cater Östersundshem Mittmedia Länsförsäkringar ICA Odenhallen Intersport Sparebank ICA Kvantum Ramirent Jemtbil NTE AS Östersunds kommun Clarion Hotell Östersund Nettbuss LOCA AB Jula Skyltverkstan Bilbolaget Coca-Cola Sverige ÖP Scandic City GB Glace Regionsförbundet Jämtland Extrem Prio tryck Lundstams Sandberg & Jonsson Scandic Syd SISU Campus Röda Korset Biltema Adidas Worxsafe Änge chark Ullmax BRA (Braathens Regional Airlines) Gamla Teatern Länstrafiken ICA Supermarket Åre Coop Nord Quality Hotel Frösö Park‎ OnePartnerGroup ICA Nära Lugnvik Sparbanksstiftelsen Kandy’z Destination Östersund Direktsänd Fotboll Zedcom Nightline