Detta är resultaten från Storsjöcupen 2017. Se de senaste resultaten från Storsjöcupen 2019 här.

Senaste resultat

Storsjöcupen 2017 börjar
Slut
4/7
5/7
6/7
7/7
8/7

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
08076205 lö 08/07 15:00 lö 08/07 Trönder-Avisa 2 PT Slutspel A Final GIF Sundsvall FH 1 2 - 0 Tellus IF 1    
08076204 lö 08/07 13:30 lö 08/07 Trönder-Avisa 2 PT Slutspel B Final Sätra IK 2 - 3 Roslagen Sol    
08076203 lö 08/07 12:00 lö 08/07 Trönder-Avisa 2 PT Slutspel C Final Skellefteå Parasport 2 - 7 IFK Östersund 2    
08077905 lö 08/07 15:00 lö 08/07 Trönder-Avisa 1 P12 Slutspel A Final Flatås IL 1 0 - 7 Bangkok MA    
08075603 lö 08/07 14:00 lö 08/07 Arla P12 Slutspel B Final Henning IL 0 - 6 Charlottenlund SK 3 3    
08077903 lö 08/07 12:00 lö 08/07 Trönder-Avisa 1 P12 Slutspel C Final Sverre IL 2 10 - 0 Byafossen IL    
08074603 lö 08/07 12:00 lö 08/07 Svensk Cater P13 Slutspel A Final Pro Touch S...ademy Malta 0 - 2 Intercups    
08075004 lö 08/07 13:30 lö 08/07 ICA Supermarket P13 Slutspel B Final Namsos IL 1 0 - 2 Orkla FK 2    
08074605 lö 08/07 15:00 lö 08/07 Svensk Cater P14 Slutspel A Final Dingtuna GIF Vit 1 - 6 Egge IL    
08075105 lö 08/07 15:00 lö 08/07 Sparebank 1 P14 Slutspel B Final Strindheim IL 1 7 - 1 Inderöy IL 1    
08074404 lö 08/07 14:00 lö 08/07 Mittmedia P15 Slutspel A Final Heimdal FK 0 - 1 Tucuman 2    
08075504 lö 08/07 13:40 lö 08/07 NTE P15 Slutspel B Final Hitra FK 4 - 1 Åfjord IL    
08074406 lö 08/07 17:00 lö 08/07 Mittmedia P16 Slutspel A Final Brönnöysund IL 0 - 3 IFK Östersund 1    
08075506 lö 08/07 16:50 lö 08/07 NTE P16 Slutspel B Final Kubikenborgs IF 0 - 2 Östersunds FK/Frösön    
08077904 lö 08/07 13:30 lö 08/07 Trönder-Avisa 1 F12 Slutspel A Final Charlottenlund SK 2 0 - 1 Kattem IL 1    
08075602 lö 08/07 12:30 lö 08/07 Arla F12 Slutspel B Final Lierne IL 3 - 2 Skogn Il    
08074604 lö 08/07 13:30 lö 08/07 Svensk Cater F13 Slutspel A Final Strindheim IL 0 - 3 Bangkok MA    
08075106 lö 08/07 16:40 lö 08/07 Sparebank 1 F13 Slutspel B Final Tangmoen IL 1 - 0 Sverre IL    
08074606 lö 08/07 16:30 lö 08/07 Svensk Cater F14 Slutspel A Final Stiklestad/Vuku 9 - 8 P Vinne IL    
08075805 lö 08/07 15:30 lö 08/07 Östersundshem F14 Slutspel B Final Flatås IL 1 - 3 Malvik IL    
08074405 lö 08/07 15:30 lö 08/07 Mittmedia F15 Slutspel A Final Bangkok MA 0 - 1 Tiller IL    
08075505 lö 08/07 15:00 lö 08/07 NTE F15 Slutspel B Final Egge IL 5 - 4 P Heimdal FK    
08074403 lö 08/07 12:30 lö 08/07 Mittmedia F16 Slutspel A Final Vuku IL 3 - 4 P Ope IF    
08075101 lö 08/07 09:20 lö 08/07 Sparebank 1 F16 Slutspel B Final Sörlia IL 6 - 5 P Svegs IK    
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
08075104 lö 08/07 13:40 lö 08/07 Sparebank 1 F13 Slutspel B Semifinal Beitstad/Fölling 0 - 2 Sverre IL    
08074904 lö 08/07 13:30 lö 08/07 Länsförsäkringar P16 Slutspel B Semifinal Ås IF 2 - 4 P Östersunds FK/Frösön    
08075804 lö 08/07 13:30 lö 08/07 Östersundshem P16 Slutspel B Semifinal Tangmoen IL 1 3 - 4 Kubikenborgs IF    
08075103 lö 08/07 12:20 lö 08/07 Sparebank 1 F13 Slutspel B Semifinal Malvik IL 3 - 5 P Tangmoen IL    
08074903 lö 08/07 12:00 lö 08/07 Länsförsäkringar F14 Slutspel A Semifinal Vinne IL 2 - 1 Verdal IL 1    
08075003 lö 08/07 12:00 lö 08/07 ICA Supermarket F14 Slutspel B Semifinal Flatås IL 5 - 0 Stören SK    
08075503 lö 08/07 12:00 lö 08/07 NTE F14 Slutspel B Semifinal Malvik IL 4 - 0 Mälarhöjdens IK    
08075803 lö 08/07 12:00 lö 08/07 Östersundshem F14 Slutspel A Semifinal Charlottenlund SK 0 - 1 Stiklestad/Vuku    
08074402 lö 08/07 11:00 lö 08/07 Mittmedia P16 Slutspel A Semifinal Orkla FK 3 - 5 P Brönnöysund IL    
08075702 lö 08/07 11:00 lö 08/07 ICA Kvantum P12 Slutspel A Semifinal Flatås IL 1 4 - 3 Trond IL 2    
08076002 lö 08/07 11:00 lö 08/07 Intersport P12 Slutspel A Semifinal Bangkok MA 7 - 0 Utleira IL 1    
08074602 lö 08/07 10:40 lö 08/07 Svensk Cater P16 Slutspel A Semifinal Stjördals-Blink IL 1 4 - 5 P IFK Östersund 1    
08074902 lö 08/07 10:40 lö 08/07 Länsförsäkringar P15 Slutspel B Semifinal Kvam/Fölling/Beitstad 0 - 2 Hitra FK    
08075002 lö 08/07 10:40 lö 08/07 ICA Supermarket P14 Slutspel B Semifinal Sparbu IL 1 - 3 Inderöy IL 1    
08075102 lö 08/07 10:40 lö 08/07 Sparebank 1 F15 Slutspel B Semifinal Heimdal FK 4 - 2 P Sparbu / Inderöy    
08075502 lö 08/07 10:40 lö 08/07 NTE F15 Slutspel B Semifinal Egge IL 4 - 0 Namdalseid IL    
08075802 lö 08/07 10:40 lö 08/07 Östersundshem P15 Slutspel B Semifinal Åfjord IL 6 - 5 P National SK    
08076202 lö 08/07 10:40 lö 08/07 Trönder-Avisa 2 PT Slutspel A Semifinal Verdal IL 1 - 13 Tellus IF 1    
08077902 lö 08/07 10:40 lö 08/07 Trönder-Avisa 1 PT Slutspel A Semifinal GIF Sundsvall FH 1 3 - 0 Sätra IK    
08074401 lö 08/07 09:30 lö 08/07 Mittmedia P15 Slutspel A Semifinal Hommelvik IL 0 - 2 Tucuman 2    
08075601 lö 08/07 09:30 lö 08/07 Arla P12 Slutspel B Semifinal Henning IL 2 - 1 Frösö IF 3    
08075701 lö 08/07 09:30 lö 08/07 ICA Kvantum F12 Slutspel A Semifinal Heimdal FK 0 - 1 Kattem IL 1    
08076001 lö 08/07 09:30 lö 08/07 Intersport F12 Slutspel A Semifinal Charlottenlund SK 2 2 - 0 Henning IL    
08074601 lö 08/07 09:20 lö 08/07 Svensk Cater F15 Slutspel A Semifinal Tiller IL 2 - 1 Ope/Ragunda/Strömsund    
08074901 lö 08/07 09:20 lö 08/07 Länsförsäkringar F13 Slutspel A Semifinal Charlottenlund SK 1 1 - 3 Strindheim IL    
08075001 lö 08/07 09:20 lö 08/07 ICA Supermarket P14 Slutspel A Semifinal Dingtuna GIF Vit 3 - 2 Namsos IL    
08075501 lö 08/07 09:20 lö 08/07 NTE P14 Slutspel B Semifinal Strindheim IL 1 2 - 1 Leksdal IL    
08075801 lö 08/07 09:20 lö 08/07 Östersundshem F13 Slutspel A Semifinal Bangkok MA 3 - 0 Åfjord IL    
08076201 lö 08/07 09:20 lö 08/07 Trönder-Avisa 2 PT Slutspel B Semifinal Roslagen Sol 6 - 1 Hommelvik IL 1    
08077901 lö 08/07 09:20 lö 08/07 Trönder-Avisa 1 PT Slutspel B Semifinal Sätra IK 7 - 0 GIF Sundsvall FH 2